katalogi

Katalogi PDF

Poniżej znajdą Państwo katalogi z naszą ofertą w wersji elektronicznej, jeśli chcieliby Państwo otrzymać wersję papierową – prosimy o kontakt: vini@vininova.pl


Katalog Vininova 2020
Katalog The Bar 2020
Katalog Prezentowy 2019
newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

f

Dołącz do nas!f vininova f the bar

Ian Macleod Distillers

Ian Macleod Distillers to szkocka firma, kierowana od początku przez rodzinę Russell do dnia dzisiejszego. Sama firma zajmuje się od początku niezależnym bottlingiem whisky, produkcją whisky, dystrybucją alkoholi a także mieszaniem whisky. W 2018 roku trafiła na 10 miejsce w światowym rankingu firm zajmujących się whisky.
Początek firmy datuję się na 1936 rok, który jest też rokiem Peter Russell założył własną firmę brokerską. W 1956 firma Peter Russell & Co przejęła w całości firmę Ian Macleod & Co. Firma z biegiem lat, stopniowo i ostrożnie dobierała marki z którymi chciała współpracować. Milowym krokiem było pozyskanie marki oraz destylarni Glengoyne, dzięki czemu Ian Macleod Distillers stało się producentem whisky. Kolejnym krokiem było stworzenie torfowej whisky słodowej Smokehead, a następnie reaktywowanie wyciszonej destylarni Tamdhu. Kolejnym krokiem stało się pozyskanie legendarnej destylarni Rosebank, która zostanie odrestaurowana i otwarta w 2022 roku.

Alkohole producenta

Copyrights © 2018 VININOVA  |  CREDITS: DESIGN & BUILD