katalogi

Katalogi PDF

Poniżej znajdą Państwo katalogi z naszą ofertą w wersji elektronicznej, jeśli chcieliby Państwo otrzymać wersję papierową – prosimy o kontakt: vini@vininova.pl


Katalog Vininova 2020
Katalog The Bar 2020
Katalog Prezentowy 2019
newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

f

Dołącz do nas!f vininova f the bar

Nonino

Destylarnia Nonino mieści się w Ronchi di Percoto, w regionie Friuli północnych Włoch. Sama marka Nonino się uważa za pioniera grappy super premium, a sam alkohol jest uwielbiany przez włoskich celebrytów.
Destylarnie założył Orazio Nonino w 1897 roku, który wcześniej odwiedzał winnic razem ze swoim mobilnym destylatorem i prosił o najświeższe wytłoczyny winogron. Ten zabieg jest do dnia dzisiejszego używany w destylarni, używa się tylko świeżych wytłoczyn, stąd sama destylarnia posiada ogromne siły destylacyjnej- aż 67 alembików!
Z racji tego że grappa nie cieszyła się dobrą opinią, wnuk Orazio- Benito Nonino wraz ze swoją żoną Giannolą postanowili to zmienić. W 1973 roku wymyślili nowy rodzaj grappy monovitigno- powstającej z jednego szczepu winogron, stworzono nową autorską butelkę razem z mistrzami hutnictwa z wyspy Murano i pojechali na południe Włoch, zaprezentować swoje dzieło celebrytom, dziennikarzom oraz biznesmanom. Nastąpiła nowa era dla grappy Nonino, dzięki temu ludzie zaczeli stawiać ich grappe na równi z najlepszymi koniakami oraz whisky.
Aktualnie destylarnia jest prowadzona przez trzy córki Giannoli oraz Benito - Elisabetta, Cristina i Antonella. Kontynuują dzieło swoich rodziców, a także wprowadzają super premium grappe Nonino do XXI wieku, tworząc nowe rodzaje destylatów.

Alkohole producenta

Copyrights © 2018 VININOVA  |  CREDITS: DESIGN & BUILD