katalogi

Katalogi PDF

Poniżej znajdą Państwo katalogi z naszą ofertą w wersji elektronicznej, jeśli chcieliby Państwo otrzymać wersję papierową – prosimy o kontakt: vini@vininova.pl


Katalog Vininova 2022
Katalog Vininova Spirits 2022
Katalog Prezentowy Vininova 2021/2022
newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

f

Dołącz do nas!



f vininova f the bar

Poderi Boscarelli

Poderi Boscarelli jest toskańskim producentem wina z siedzibą w Montepulciano. Nieruchomość została założona przez Egidio Corradi w 1962 roku. Dziś to przede wszystkim uznany na świecie producent Vino Nobile di Montepulciano. Poderi Boscarelli wyprodukowało swój pierwszy rocznik Vino Nobile di Montepulciano w 1968 roku, a obecnie produkuje około 50.000 butelek tego wina rocznie. Oryginalne wino Vino Nobile di Montepulciano jest obecnie uzupełnione o kilka win z pojedynczych winnic i riservy. Portfolio winiarskie zostało dodatkowo wzbogacone o produkcję jednego Rosso di Montepulciano, 100% Merlot Cortona oraz dwa czerwone wina w oznaczeniu IGT Toscana. Ponadto Poderi Boscarelli produkuje Vin Santo di Montepulciano oraz oliwę z oliwek extra virgin.

Winnica obejmuje obszar 14 ha ziemi obsadzonej w ok. 80% Sangiovese, a pozostałe 20% przeznaczonych jest do uprawy rodzimych odmian winorośli: Canaiolo, Colorino i Mammolo, jak również uznanych na całym świecie odmian winorośli Merlot i Cabernet Sauvignon. Poderi Boscarelli posiada również 2 ha winnicy obsadzonej Merlotem w małym regionie winiarskim Cortona.


Przejdź do strony producenta

Wina producenta

Copyrights © 2018 VININOVA  |  CREDITS: DESIGN & BUILD