katalogi

Katalogi PDF

Poniżej znajdą Państwo katalogi z naszą ofertą w wersji elektronicznej, jeśli chcieliby Państwo otrzymać wersję papierową – prosimy o kontakt: vini@vininova.pl


Katalog Vininova 2022
Katalog Vininova Spirits 2022
Katalog Prezentowy Vininova 2021/2022
newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

f

Dołącz do nas!f vininova f the bar

WINNICA SAINT VINCENT

Winnica swoją nazwę bierze od Świętego Wincenta, patrona winiarzy. Mieści się ona w Borowie Wielkim, około 35 km na południe od Zielonej Góry i działa od roku 2009. Właścicielem i pomysłodawcą projektu jest Francuz Jean Mulot.

Od początku swojego istnienia winnica jest jedną z większych w regionie. Na chwilę obecną łączny areał upraw to 6,5 ha, ale jeszcze wiosną 2021 roku planowany jest wzrost do ponad 10 ha. Wina producenta przywoziły medale z najważniejszych konkursów winiarskich w kraju (Jasło, Zielona Góra, Kraków, Poznań) i za granicą (Szanghaj, Bukareszt). Dodatkowo wina Saint Vincent były wybierane w latach 2014, 2016, 2017, 2018, jako oficjalne wino zielonogórskiego Winobrania. Uprawiane są w niej przede wszystkim Vitis vinifera, w szczególności te kojarzone z winiarstwem alzackim (Gewurztraminer, Riesling, Muscat Ottonel, Pinot Gris, Pinot Noir). Wśród winogron czerwonych prowadzone są również dwie charakterystyczne dla polskiego winiarstwa hybrydy Regent oraz Rondo.

 


Przejdź do strony producenta

Wina producenta

Copyrights © 2018 VININOVA  |  CREDITS: DESIGN & BUILD