katalogi

Katalogi PDF

Poniżej znajdą Państwo katalogi z naszą ofertą w wersji elektronicznej, jeśli chcieliby Państwo otrzymać wersję papierową – prosimy o kontakt: vini@vininova.pl


Katalog Vininova 2022
Katalog Vininova Spirits 2022
Katalog Prezentowy Vininova 2021/2022
newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

f

Dołącz do nas!f vininova f the bar

Winnica Jakubów

    Winnica Jakubów leży w północnej części województwa dolnośląskiego w środkowej części Wzgórz Dalkowskich. Rzeźba terenu z licznym pasmami wyniosłości i jarów stwarza możliwość idealnego dopasowania stanowiska do wymagań winorośli. Winnica położona jest na południowym zboczu wału, osłonięta pasmem drzew i krzewów od północy oraz zalesionymi wzniesieniami od wschodu i zachodu. Starannie wybrane stanowisko, klimat południowo- zachodniej Polski oraz mikroklimat rejonu Wzgórz Dalkowskich zapewniają idealne warunki dojrzewania owoców a gliniasto- piaszczysta gleba gwarantuje dostarczenie owocom potrzebnej ilości składników mineralnych i wody. Odpowiednio dojrzałe owoce zbieramy ręcznie i przewozimy do winiarni, gdzie magicznie zamieniają się w doskonałe wina.

     Pierwsze krzewy winorośli zasadzono na terenie winnicy jesienią 2002 roku. Ideą gospodarstwa jest uprawa winorośli z minimalnym zastosowaniem chemii. Stosowanie tylko niezbędnych zabiegów dla utrzymania zdrowotności winnicy oraz nawozów organicznych naturalnego pochodzenia przejawia się wysoką zdrowotnością owoców i czystością chemiczną wina. Zadarnienie międzyrzędzi stwarza warunki dla rozwoju naturalnej mikroflory w podłożu winnicy co wpływa korzystnie na kondycje krzewów i jakość owoców.

     Ponad dziesięcioletnie doświadczenie w produkcji wina oraz wyższe wykształcenie biotechnologiczne pomaga nam w pełni zrozumieć przemiany zachodzące podczas robienia wina i pozwala lepiej kierować procesem jego wytwarzania. Produkujemy wina tradycyjnymi metodami, bez dodatku wody i cukru. Wszystko to składa się na wino dorównujące światowym standardom. Nagrody w konkursach win oraz wysokie noty przy okazji różnych degustacji potwierdzają wysoką jakość wina wytwarzanego w Winnicy Jakubów.

     Jakubów to spokojna i urokliwa wioska położona w środkowej części Wzgórz Dalkowskich na wysokości 220 m.n.p.m. Znajdujący się tu XVI-to wieczny kościół z kamienia polnego stanowi cenny zabytek, a cudami słynące źródło bijące nieopodal kościoła jest odwiecznym celem pielgrzymek z całej Europy. Leżący na terenie wsi Rezerwat Przyrody „Buczyna Jakubowska” z przygotowaną ścieżką dydaktyczną jest idealnym miejscem na odprężający spacer i zrelaksowanie się. Ruiny neogotyckiego pałacu wraz z przyległym parkiem urządzonym w stylu angielskim stanowią kolejną atrakcję turystyczną wartą obejrzenia. Oddalony o 6 km Głogów stanowi doskonałą bazę noclegowo- turystyczną. Do miasta powiatowego Polkowice jest 14 km a do Zielonej Góry 60 km.

 

 

 


Przejdź do strony producenta

Wina producenta

Copyrights © 2018 VININOVA  |  CREDITS: DESIGN & BUILD