Bourgeois Diaz

BD'M Meunier

 • Kraj
  Francja
 • Szczep
  Pinot Meunier
 • Rodzaj
  Wytrawne
 • Kolor
  Białe
Pokaż szczegóły

Aromat

Aromat łączy w sobie nuty liofilizowanej truskawki, owoców granatu, pigwy, a także świeżych ziół z ogrodu i tłuczonego żwiru. Dość wyraźnie zaznaczony akcent kojarzący się z bergamotką. Subtelne muśnięcie zapachu miodu, drożdży i lekkiego utlenienia dodają złożoności.

Smak

Obfity i bogaty szampan. Wyczuwalne czerwone owoce, w tym świeża i suszona żurawina, sycylijska cytryna, jabłko Golden Delicius oraz świeże zioła. Nuty grzanki z masłem dobrze korespondują z lekką balsamicznością i słono - kwaśnym wykończeniem. Świetnie rozwija się w kieliszku wraz z upływem czasu i wzrostem temperatury.

Potrawy

Sery miękkie, ostrygi, sushi

Więcej informacji

BD'M to Blanc de Noirs wykonany w 100% z winogron odmiany Meunier zebranych z najstarszych krzaków posiadanych przed producenta. Osobna winifikacja winogron pochodzących z różnych winnic, dojrzewanie nad osadem trwa od 30 do 36 miesięcy. Zero dosage.

Sprawi wiele przyjemności już dzisiaj ale z pewnością ma potencjał do dalszego rozwoju w butelce. Rekomendowane próbowanie z kieliszka dedykowanego do Pinot Noir.

Informacje o produkcie

Producent
Bourgeois Diaz
Kraj
Francja
Region
Szampania
Apelacja
Champagne AOC
Szczep
Pinot Meunier
Rodzaj
Wytrawne
Kolor
Białe
Pojemność
750
Certyfikaty
Wino biodynamiczne, Wino naturalne, Vininova naturalnie
Pobierz kartę produktu
Czy masz ukończone 18 lat?
Nie