Bourgeois Diaz

BD'RS Rosé de Saignée

 • Kraj
  Francja
 • Szczep
  Pinot Meunier
 • Rodzaj
  Wytrawne
 • Kolor
  Różowe
Pokaż szczegóły

Aromat

Intrygujący i kuszący aromat kojarzący się zwłaszcza z cytrusami i czerwonymi owocami takimi jak grejpfrut, krwista pomarańcza, czerwony agrest, żurawina czy rabarbar. Pojawia się też kwiatowy niuans w postaci płatków róży. Całość dopełnia lekka nuta mineralno - ziemista. 

Smak

Zachwyca intensywną barwą, która wskazuje na charakter wina. Jest wyraźnie świeże i jednocześnie dobrze zbudowane, o wyrazistym smaku i trwałej końcówce. Smak nawiązuje do aromatów, koncentruje się na akcentach czerwonych cytrusów i owocu grantu. Subtelna goryczka rodzi bezpośrednie skojarzenie z dojrzałym grejpfrutem. Dzięki stonowanemu musowaniu wino olśniewa jedwabistą teksturą.

Potrawy

Sałatka z kozim serem i granatem, stek z polędwicy, pieczony łosoś

Więcej informacji

100% Pinot Meunier przygotowanie w zbiornikach ze stali nierdzewnej (80%) oraz w drewnianych beczkach (20%). Owoce pochodzą z dwóch najstarszych parceli Burgeois - Diaz - pierwsza zasadzona w 1925 r., druga w 1960 r. Maceracja na skórkach rozciągnięta do prawie pełnej doby, co tłumaczy tak mocne natężenie barwy. Dojrzewanie nad osadem trwało od 24 do 30 miesięcy, zależnie od miejsca pochodzenia owoców. Zero dosage

Informacje o produkcie

Producent
Bourgeois Diaz
Kraj
Francja
Region
Szampania
Apelacja
Champagne AOC
Szczep
Pinot Meunier
Rodzaj
Wytrawne
Kolor
Różowe
Pojemność
750
Certyfikaty
Wino biodynamiczne, Wino naturalne, Vininova naturalnie
Pobierz kartę produktu
Czy masz ukończone 18 lat?
Nie