Telmo Rodriguez

Tabuerniga

 • Kraj
  Hiszpania
 • Szczep
  field blend
  Tempranillo
 • Rodzaj
  Wytrawne
 • Kolor
  Czerwone
Pokaż szczegóły

Aromat

Początkowo  stonowana aromatyczność zapowiadająca elegancję i powagę. Ciemne owoce, zwłaszcza jagody, wyeksponowane na równi z subtelnymi niuansami ziół czy mineralności w postaci kruszonych muszelek morskich oraz wilgotnej gleby. W tle odzywa się nuta garbowanej skóry i anyżu.  

Smak

Ujmuje czystością i precyzją smaku, zdecydowanie zachwyca swoją elegancją. Świetnie zbalansowane, o  solidnej,   ale nie przesadzonej budowie i soczystej, wyważonej kwasowości. Smak wina jest tożsamy do jego zapachu, choć wzbogacony o akcenty suszonych kwiatów hibiskusa oraz gorzko-słodkiej czerwonej pomarańczy.  

Potrawy

Kofty jagnięce, łopatka wieprzowa bbq, faszerowana papryka

Więcej informacji

La Tabeurniga to nazwa pojedynczej winnicy znajdującej się w okolicach historycznego miasta La Bastida. Całość ujęta jest w kształt tarasowego amfiteatru o łącznej powierzchni 2,7 ha. Ślady produkcji wina w tym miejscu sięgają  aż 1300 lat wstecz! 

Wino zdecydowanie nawiązuje do tradycyjnego stylu produkcji win w Rioja – spontaniczna fermentacja odbywa się w otwartych drewnianych zbiornikach o pojemności 3000 l, a dojrzewanie trwające 14-16 miesięcy zachodzi w używanych fouderach mieszczących 1500 l wina. 


Wino zostało zrobione z owoców pochodzących z certyfikowanej uprawy organicznej.

Informacje o produkcie

Producent
Telmo Rodriguez
Kraj
Hiszpania
Region
Rioja
Apelacja
Rioja DOCa
Szczep
field blend, Tempranillo
Rodzaj
Wytrawne
Kolor
Czerwone
Pojemność
750
Certyfikaty
Wino organiczne
Nagrody
Robert Parker 98 pkt., James Suckling 97 pkt. Wine Spectator 98 pkt.
Pobierz kartę produktu
Czy masz ukończone 18 lat?
Nie