Giacomo Fenocchio

Barolo Villero

 • Kraj
  Włochy
 • Szczep
  Nebbiolo
 • Rodzaj
  Wytrawne
 • Kolor
  Czerwone
Pokaż szczegóły

Aromat

Bogaty i złożony aromat ukazujący mocno kwiatową stronę szczepu Nebbiolo. Zdecydowany ton fiołków i piwonii towarzyszy nutom ciemnych owoców, podszytu leśnego i mokrej gleby. Akcenty garbowanej skóry, orientalnych przypraw czy kadzidła świadczą o dojrzewaniu w dębowej beczce.

Smak

Smak wina mocno koresponduje z jego zapachem, choć mocniej do głosu dochodzą niuanse owocowe w postaci likierowej wiśni czy ciemnych malin. Całkiem zdecydowanie zarysowana lukrecja i mokry tytoń. Jest strukturalnym winem, które prezentuje dużą intensywność smaku. Wyraziste ale jednocześnie wyszlifowane taniny kontrują owocową świeżość wina. Smak pozostaje w ustach na bardzo długo.

Potrawy

Risotto z truflami, solo wine, wolno pieczona wołowina

Więcej informacji

Fermentacja ze skórkami odbywa się w zbiornikach ze stali nierdzewnej i trwa aż 40 dni. Po jej zakończeniu wino dojrzewa 6 miesięcy w tych samych zbiornikach, a następnie trafia do fouders z dębu slawońskiego o pojemności 35 - 50 hl na okres 30 miesięcy.
Rocznie powstaje zaledwie 5000 butelek Barolo Villero, owoce do jego produkcji pochodzą z parceli o powierzchni 1 ha leżącej w komunie Castiglione Falletto.

Villero to nazwa jednej ze 170 MGA w apelacji Barolo DOCG.
MGA, czyli Menzione Geografica Aggiuntiva odnoszą się do konkretnych obszarów zdefiniowanych wewnątrz apelacji i w dużym uproszczeniu można stwierdzić, że MGA jest lokalnym odpowiednikiem burgundzkiego cru lub climat

Informacje o produkcie

Producent
Giacomo Fenocchio
Kraj
Włochy
Region
Piemont
Apelacja
Barolo DOCG
Szczep
Nebbiolo
Rodzaj
Wytrawne
Kolor
Czerwone
Pojemność
750
Pobierz kartę produktu
Czy masz ukończone 18 lat?
Nie