Giacomo Fenocchio

Barolo Bussia

 • Kraj
  Włochy
 • Szczep
  Nebbiolo
 • Rodzaj
  Wytrawne
 • Kolor
  Czerwone
Pokaż szczegóły

Aromat

Złożony i zdecydowanie zachęcający aromat o owocowo - ziołowym zabarwieniu. Nuty świeżych wiśni, dojrzałych malin i truskawek mieszają się z południowymi ziołami z lukrecją na czele. Wybijają się też niuanse kwiatowe takie jak fiołki czy wrzosy, a na dalszym planie wybrzmiewają tony pieczonego mięsa i kadzidła. Niezwykła kompleksowość!

Smak

Barolo o mocnej budowie, solidnej koncentracji smaku, wyraźnie zarysowanych taninach i kwasowości nadającej winu świeży ton ale przede wszystkim, o wspaniałej równowadze i harmonii. Intensywna owocowość nie daje o sobie zapomnieć, nawet pomimo akcentów słodkich przypraw takich jak goździk czy wędzonego mięsa. Smak pozostaje w ustach na bardzo długo.  Dziś Bussia '20 robi wielkie wrażenie pomimo swojego młodzieńczego charakteru. Wyobrażenie o tym jak będzie się prezentowała za 10 - 15 lat rozbudza wyobraźnię!

Potrawy

Vitello tonnato, risotto z truflami, wędzona gęsina

Więcej informacji

Wino przechodzi spontaniczną fermentację ze skórkami trwającą 40 dni. Proces odbywa się w zbiornikach ze stali nierdzewnej, tak samo jak następujące po nim półroczne dojrzewanie. Następnie wino trafi do dębowych fouders o pojemności 25 - 30 hl na okres 30 miesięcy.

Barolo Bussia to flagowa etykieta Giacomo Fenocchio. Roczna produkcja wynosi 25 000 butelek. 

Bussia to nazwa jednej ze 170 MGA w apelacji Barolo DOCG.
MGA, czyli Menzione Geografica Aggiuntiva odnoszą się do konkretnych obszarów zdefiniowanych wewnątrz apelacji i w dużym uproszczeniu można stwierdzić, że MGA jest lokalnym odpowiednikiem burgundzkiego cru lub climat. Bussia jest drugim największym obszarem w Barolo i właśnie w związku z rozmiarem podzielono ją na podstrefy - Soprana oraz Sottana, z której pochodzą owoce do produkcji wina autorstwa Fenocchio.

Informacje o produkcie

Producent
Giacomo Fenocchio
Kraj
Włochy
Region
Piemont
Apelacja
Barolo DOCG
Szczep
Nebbiolo
Rodzaj
Wytrawne
Kolor
Czerwone
Pojemność
750
Pobierz kartę produktu
Czy masz ukończone 18 lat?
Nie