Giacomo Fenocchio

Barolo

 • Kraj
  Włochy
 • Szczep
  Nebbiolo
 • Rodzaj
  Wytrawne
 • Kolor
  Czerwone
Pokaż szczegóły

Aromat

Zapach wina jest początkowo zwiewny i eteryczny ale po czasie nabiera wyrazistości. Nuty owocowe wyciągnięte na pierwszy plan wdzięcznie współgrają z mocnymi akcentami kwiatowymi: czerwone owoce świeże ale też w postaci przetworów czy likieru, pestka wiśniowa, świeże i przekwitłe fioletowe kwiaty, zwłaszcza fiołki i piwonie. Całości dopełnia lekki niuans balsamiczny, suszone przyprawy i suchy tytoń oraz lekko zarysowany aromat grzybów i asfaltu.

Smak

W ustach wino wręcz rozpycha się na boki! Nie jest bardzo mocnej budowy ale zachwyca mocą smaku i krzepką, wyrazistą taniną. Wiśniowo - porzeczkowa kwasowość dopełnia klasycznego wydźwięku tego wina. Owocowy koloryt urozmaica lekka ziemistość i muśnięcie dymu. Złożone i pełne wigoru wino.

Potrawy

Sery twarde starzone, borowiki smażone na maśle, dziczyzna

Więcej informacji

Rozciągnięta, spontaniczna fermentacja ze skórkami trwająca aż 40 dni! Dojrzewanie przez 6 miesięcy w zbiornikach ze stali nierdzewnej, a następnie 30 miesięcy w fouder z dębu slawońskiego o pojemności 25 - 30 hl. 
"Podstawowe" Barolo Giacomo Fenocchio wyprodukowane jest z owoców zebranych z niewielkiej parceli o powierzchni zaledwie 1 ha leżącej nieopodal miasteczka Monforte d'Alba. Roczna produkcja wynosi 7000 butelek.

Informacje o produkcie

Producent
Giacomo Fenocchio
Kraj
Włochy
Region
Piemont
Apelacja
Barolo DOCG
Szczep
Nebbiolo
Rodzaj
Wytrawne
Kolor
Czerwone
Pojemność
750
Pobierz kartę produktu
Czy masz ukończone 18 lat?
Nie